MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL / March 19-22, 2019
title image

PRESS

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR/KIŞ 2019 SEZONU SONA ERDİ

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2019 sezonu 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla  Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 13. sezon olma özelliğini taşıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyen marka ve tasarımcılar arasında ASLI FİLİNTA, BELMA ÖZDEMİR, BRAND WHO, CELE-BRAND, CEREN OCAK, ÇİĞDEM AKIN, CLIMBER, DAMAT, DB BERDAN, EMRE ERDEMOĞLU, EMRE PAKEL, EXQUISE, EZRA TUBA, GİRAY SEPİN, GOKHANYAVAS, GÜLÇİN ÇENGEL, GUNTAS, HEMINGTON, HOUSE OF OGAN, KARMA 1: SELEN AKYÜZ & THIRD, KİĞILI, KITH&KIN, M.O.F.C. EDA GÜNGÖR, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, Mercedes-Benz presents ÖZGÜR MASUR, MiiN by KADİR KILIÇ, MURAT AYTULUM, NEW GEN by IMA, ÖNDER ÖZKAN, ÖZLEM ERKAN, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, ŞEBNEM GÜNAY, SUDI ETUZ, TUBA ERGİN, W-S-M yer aldı.

Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan söyleşiler, paneller ve atölye çalışmalarına zengin bir programla on üçüncü sezona veda eden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan satır başları:

Her gün ortalama 5.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 20.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.

MBFWI, etkinliğin satış boyutunu oluşturan The Core Istanbul’da gerçekleştirilen Emre Pakel defilesi ile başladı, sonrasında W-S-M‘nin (Seydullah Yılmaz, Berna Süslü ve Muhammed İloğlu) MBFWI kapsamında ilk defa gerçekleştirilen şovu ile devam etti. Üç genç ve yetenekli isim, ortak bir çalışmanın ürünü olan koleksiyonu davetlilere sundular. The Core Istanbul,  hafta boyunca seçilen marka ve tasarımcının Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını Türk ve uluslararası satın alma sorumluları ile Zorlu PSM’de bulunan Sky Lounge alanında buluşturdu.

The Core Istanbul’u bu sezon 23 farklı ülkeden toplam 100’den fazla uluslararası satın alma sorumlusu ziyaret etti. İstanbul’a gelerek The Core Istanbul’u ziyaret edecek satın alma sorumluları arasında Saks Fifth Avenue Dubai, Printemps Paris, Harvey Nichols Katar, Fashion Avenue Russia, Liberty London gibi prestijli zincir mağazaları temsil eden isimler bulunuyordu.

Bu sezon Güneş Güner kreatif direktörlüğünde ve karnaval konseptinde misafirlerini karşılayan The Core Istanbul, aynı zamanda Türk marka ve tasarımcıları bir araya getiren ürünlerin sunulduğu bir pop-up mağazaya ev sahipliği yaptı. Mağazada Fonfique, Gözde Atlı, Emre Pakel, Giray Sepin, W-S-M, Third, Pınar Yeğin, Aslı Filinta, Esra Dandin, The Royal Gang, Ayşe Tanman Ceramics ve Incomplit gibi isimlerin MBFWI özelinde satışa çıkan ürünleri kısıtlı bir süre boyunca yer aldı.

Yeni sezon trendleri, dijital süreçlerin yönetimi, markalaşma, yavaş moda ve moda fotoğrafçılığı ana başlıkları altında panellerin yer alacağı The Core Istanbul, zengin bir etkinlik programıyla MBFWI misafirlerini karşıladı. The Core çatısı altında 19 Mart Salı günü trend uzmanı ve kreatif direktör Güneş Güner moderatörlüğünde influencer Asena Sarıbatur ve Incomplit markasının kurucusu Öykü Özgencil “Moda Döngüsü” üzerine konuştular. 22 Mart Cuma günü ise Mercedes-Benz‘in sunduğu “Data ve Teknoloji modaya nasıl yön veriyor?” panelinde yine Güneş Güner moderatörlüğünde tasarımcı Arzu Kaprol, stratejik pazarlama ve teknoloji trendleri danışmanı Hakan Akben ve dijital pazarlama ve teknoloji uzmanı Serkan Başer sohbet ettiler. “Türk Moda Fotoğrafçılığı” başlıklı panel Elle dergisi genel yayın yönetmeni Zeynep Üner moderatörlüğünde moda fotoğrafçıları Ayten Alpün Yılmaz, Tamer Yılmaz, Emre Güven ve Koray Birand’ı ağırladı. Son olarak Mirgün Cabas moderatörlüğünde gerçekleşen “Yeni Medya” panelinin konukları ise Vogue ve GQ dijital projeler müdürü Bediz Yıldırım, Vogue, GQ ve T24 editörü Seda Yılmaz ve moda direktörü ve IMA eğitmeni Yaprak Gerçek oldu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezon takviminde moda endüstrisinin tecrübeli isimlerinin yanı sıra, yetenekli genç tasarımcılar da ağırlıklı olarak dikkat çektiler. Her sezon desteklediği tasarımcının defilesini sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezonda da Türk modasının önde gelen isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özgür Masur’un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” ismiyle sundu.

Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 5.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 15 adet Mercedes-Benz C-Serisi otomobil ve 5 adet Mercedes-Benz Vito’dan oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.

Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından WGSN, vizyon ve İlkbahar/Yaz 2020 sezonuna dair trend semineriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.

Bu sezon 6. defa günlük MBFWI gazetesi “ALEM MBFWI”yi hazırlayan ALEM ekibi, hafta boyunca tasarımcılarla röportajlara, moda haberlerine ve etkinlikten en güncel bilgilere gazetelerinde yer vererek toplamda 20.000’in üzerinde okuyucuya ulaştılar.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Cilt Bakım Resmi Sponsoru Bioderma; her defile öncesinde ve sonrasında modellerin cilt temizliğini ve bakımlarını üstlenerek moda dünyasının yanındaydı. İkonik şişesi ve pembe kapağı ile kült bir ürün olan Sensibio H2O; toplam 34 defilede makyaj artistlerinin ve modellerin vazgeçilmezi oldu. Ayrıca Özlem Süer ile yapılan işbirliğini podyuma yansıttılar.

Resmi sponsorlarımızdan DHL, özel dizayn edilmiş standında eğlenceli kinect bir oyunla misafirlerimizi ağırlarken, Gökhan Yavaş, AW’19 koleksiyonunu, DHL’in katkılarıyla sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi Saç Tasarım Sponsoru L’Oréal Professionnel, 100’ü aşkın kuaförüyle toplam 33 defilenin saç uygulamasını L’Oréal Professionnel ürünleriyle gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Resmi Sponsorlarından S.Pellegrino, The Zone alanında yer alan İtalyan konseptli kafesinden ürümlerini moda severlere ikram etti. Ayrıca 8.000 adet cam şişe S.Pellegrino Mineralli Su ile 2.000 adet cam şişe Perrier soda  davetlilere dağıtıldı.

Etkinlik ana sponsorlarından TENCEL™’ sürdürülebilir moda temalı standında misafirlerimizi ağırladı. Ayrıca Giray Sepin, AW’19 sezonunda sergilediği RE- koleksiyonunda, REFIBRA™ Teknolojili TENCEL™ markalı elyaflar içeren kumaşlarla üreterek moda severlerin beğenisine sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon beşinci defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve  Zorlu Center’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinlik sponsorlarının tanıtım standlarına ev sahipliği yapan ve misafirlerin alana girişlerini düzenleyen Zone alanı toplam 1.200 metrekare, basın mensuplarının rahatça çalışabilmesi için düzenlenen “Press Lounge” alanı ise toplam 300 metrekare büyüklüğündeydi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi tedarikçilerinden M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı ile toplam 22 defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere yüzlerce ürün uygulandı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Brand Who tasarımı t-shirtleri ile etkinlik alanındaydı.

Etkinlik boyunca katılımcılara, 5.000 kutu Red Bull ile hazırlanan özel tarifli kokteyller ikram edildi. Gün boyunca The Zone alanında gerçekleşen DJ performansları da katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Etkinlik alanı 300 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 5.000 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştılar.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Laboratoire BIODERMA, L’Oréal Professionnel, Tencel™, DHL ve S.PELLEGRINO’nun resmi sponsorluğunda; Zorlu Center ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteğiyle ve tedarikçi sponsorlar M.A.C Cosmetics, Red Bull’un katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine web sitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

İletişim:

L’Appart PR

mbfwi@lappartpr.com

 

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

http://mbfwistanbul.com/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/MBFWIstanbul

https://www.instagram.com/mbfwistanbul/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL ETKİNLİK TAKVİMİNİ AÇIKLIYOR

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2019 sezonu 11-14 Eylül 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 12. sezon olma özelliğini taşıyor.

Etkinlik resmi takvimini ekte bulabilirsiniz.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES’ – BAŞAK CANKEŞ, CEREN OCAK, ÇİĞDEM AKIN, DB BERDAN, EXQUISE, GİRAY SEPİN, GÖKHAN YAVAŞ, GÜLÇİN ÇENGEL, MEHMET KORKMAZ, MEHTAP ELAİDİ, MELTEM ÖZBEK, MERCEDES-BENZ PRESENTS ANI DATUKISHVILI, MERCEDES-BENZ PRESENTS BRAND WHO, MERT ERKAN, MiiN BY KADİR KILIÇ, MURAT AYTULUM, MUSEUM OF FINE CLOTHING – EDA GÜNGÖR, NEW GEN BY İMA, ÖZLEM SÜER, RAŞİT BAĞZIBAĞLI, SELEN AKYÜZ, SEZGİ TÜZEL, St. NIAN – NİHAN BURUK, ŞEBNEM GÜNAY, ŞİYAR AKBOĞA, T.A.G.G – GÖKAY GÜNDOĞDU, THIRD – TUĞÇE ÖZOCAK, TUBA ERGİN, URUN – ECE KAVRAN yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un on ikinci sezonunda etkinlik takviminde moda endüstrisinin tecrübeli isimlerinin yanı sıra genç ve yetenekli tasarımcıları bir araya getiren karma defileler dikkat çekiyor. KARMA 1 defilesinde Selen Akyüz ve Sezgi Tüzel, KARMA 2 defilesinde ise Tuğçe Özocak’ın markası Third ve Şebnem Günay İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonlarını MBFWI podyumunda sergileyecekler. Her sezon desteklediği tasarımcının defilesini sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz 12. sezonda ilk defa bir erkek giyim markasını destekleyerek Brand Who’nun İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Brand Who” ismiyle sunacak. Geçtiğimiz sezondan beri devam eden “Mercedes-Benz Uluslararası Tasarımcı Değişim Programı” kapsamında son yıllarda moda endüstrisine damgasını vuran Gürcistan’ın ses getiren tasarımcısı Ani Datukishvili de, İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Ani Datukishvili” ismiyle İstanbul’da MBFWI podyumuna taşımanın heyecanını yaşıyor.

Yerli ve yabancı satın alma sorumluları ile buluşturarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core 12-13 Eylül tarihleri arasında yeni formatıyla kapılarını açacak ve MBFWI katılımcısı marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2019  koleksiyonlarını gerek Türk, gerekse uluslararası satın alma sorumluları ile buluşturacak. The Core’un yeni konsepti kapsamında katılımcı tasarımcılar, Türk tekstil endüstrisinin başrol oyuncularıyla da bir araya gelerek katma değerli tekstil ürünleri konusunda olası işbirliklerini ve projeleri konuşma imkanı bulacak.

Bu sezon da Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a yabancı basın ve satın alma sorumlularının yoğun ilgisi var. Dünyanın en prestijli zincir mağaza ve butiklerini temsilen satın alma sorumluları İstanbul’a gelerek MBFWI’yi takip edecekler. IHKIB’in desteğiyle İstanbul’da olacak basın mensupları arasında Vogue China, Elle Man China, Forbes İngiltere, Achtung Magazine, GQ Japan gibi yayınlardan önemli gazeteciler, satın alma sorumluları arasında ise Saks Fifth Avenue, Lane Crawford, Joyce, Debenhams, Barney’s gibi dünyanın en prestijli zincir mağazalarının temsilcileri yer alıyor.

MBFWI bu sezon da yine panel ve konuşmalarla zenginleşiyor. Türkiye’de moda endüstrisinin bugünü ve geleceği, global trendlere paralel olarak yeni açılımlar ve endustrinin yarınına yön verecek yenilikçi yaklaşımlar, bu etkinlikler aracılığıyşa masaya yatırılacak. Dünyanın önde gelen trend tahmin ajanslarından WGSN, önümüzdeki sezonların trend öngörülerini davetlilerle paylaşırken, TENCEL™ markası ile etkinlik ana sponsorlarından biri olan dünyanın en büyük botanik selüloz elyaf tedarikçilerinden Lenzing, Ferhan İstanbullu moderatörlüğünde bir “Sürdürülebilirlik Paneli” ile sektörde çok konuşulan modada ve tekstilde sürdürülebilirlik konusunu işleyecek. Etkinliğin bir diğer ana sponsoru DHL, e-ticaretin geleceğine dair bir panele ev sahipliği yapacak. MBFWI’nin destekçilerinden İstanbul Moda Akademisi ise genç tasarımcıları bir araya getiren bir panelle Türk moda tasarımcılarının yeni jenerasyonuna ayna tutacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar Laboratoire BIODERMA, DHL, Avon Life Colour by Kenzo Takada, Schweppes, TENCEL™, Zorlu Center ve Zorlu PSM ile tedarikçi sponsorlar Red Bull ve Reebok’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

 

İletişim:

L’Appart PR

mbfwi@lappartpr.com

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

http://mbfwistanbul.com/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/MBFWIstanbul

https://www.instagram.com/mbfwistanbul/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR 2018 SEZONU SONA ERDİ

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar 2018 sezonu 26-30 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik kapsamında moda endüstrisinin oyuncuları defile ve sunumlara katılıp, trendleri takip ederek, satın alma seçeneklerini değerlendirdiler.

Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları açısından zengin bir programla on birinci sezona veda eden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan satır başları:

 • Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bugüne kesintisiz isim sponsoru olan Mercedes-Benz Türk, geride kalan 10 sezondan unutulmaz anları bir araya getiren çok özel bir koleksiyon kitabına imza attı. İsim sponsorluğunun ilk sezonunun gerçekleştiği Mart 2013’ten bugüne İstanbul’u alternatif bir moda başkenti olarak konumlandırma yolunda emin adımlarla ilerleyen Mercedes-Benz Türk, “Story of X Seasons” ile bugüne dek detaylı bir arşiv çalışması yapılmamış olan Türk moda tarihinin son 5 senesini bir kitapta toplayarak, endüstrinin ortak belleğine eşi benzeri görülmemiş bir armağan sundu. “Story of X Seasons” kitabını moda tutkunları hafta boyunca Mercedes-Benz Lounge’de kurulu olan köşede keşfetme şansı buldular.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul açılışı, etkinlik resmi sponsorlarından Samsung ile bir işbirliği kapsamında gerçekleşti. “Portraits of Fashion Week reimagined and powered by Galaxy S9” etkinliği kapsamında ilk sezonundan bugüne Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a emek veren Türk moda endüstrisinin farklı alanlarından isimler, yine sektörün duayen fotoğraf sanatçılarından Tamer Yılmaz tarafından Galaxy S9+ ile fotoğraflandı ve bu fotoğraflar ilk defa 26 Mart Pazartesi akşamı Zorlu PSM’de sergilendi.
 • Bu sezon basın mensupları ve influencer’lardan oluşan, aralarında Vogue Italia, vogue.com, GQ Spain, Forbes USA, Now Fashion, The Issue Magazine, Fashion Unfiltered, NOWFASHION gibi yayınların da bulunduğu 50 kişilik bir davetli topluluğu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u İstanbul’dan takip ettiler. Dünyaca ünlü sokak stili fotoğrafçısı, @le21eme Instagram hesabının kurucusu Adam Katz Sinding ve kendi ismini taşıyan Instagram hesabında fotoğraflarını paylaşan Lee Oliveria da hafta boyunca İstanbul sokak stilinin nabzını tuttular. Yabancı davetlilerin hafta boyunca paylaşımları sosyal medyada 1,5 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaştı. Etkinliği hafta boyunca takip eden Türk moda basını ve influencer’lar ise farklı etkinlikler ile haftayı zenginleştirdiler ve #mbfwi etiketinin sosyal medyanın en çok kullanılan etiketlerinden biri olmasını sağladılar.
 • Her gün ortalama 5.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 20.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.
 • 300’den fazla yabancı satın alma sorumlusu, The Core Istanbul’u ziyaret ederek toplam 13 marka ve 26 tasarımcının Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonlarını keşfettiler.
 • Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, bu sezon genç ve başarılı tasarımcı Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz’un koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Sudi Etuz” ismiyle ve Mercedes-Benz Uluslararası Tasarımcı Değişim Programı kapsamında Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’den İstanbul’a gelen Atelier Kikala’yı “Mercedes-Benz presents Atelier Kikala Mercedes-Benz Designer Exchange, MBFWI Tbilisi” ismiyle sundu.
 • Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından WGSN, vizyon ve İlkbahar/Yaz 2019 sezonuna dair trend seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.
 • Bu sezon 4. defa günlük MBFWI gazetesi “ALEM MBFWI”yi hazırlayan ALEM ekibi, hafta boyunca tasarımcılarla röportajlara, moda haberlerine ve etkinlikten en güncel bilgilere gazetelerinde yer vererek toplamda 20.000’in üzerinde okuyucuya ulaştılar.
 • Yapı Kredi, The Zone alanında yer alan Lounge’unda, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u,  Mustafa Soydan’ın çizimleriyle dijitalleştirdi ve misafirlerini ağırladı.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul katılımcıları, The Zone alanında Samsung Galaxy S9’un öne çıkan AR Emoji ve Ultra Ağır Çekim özelliklerini 4 gün boyunca deneyimlediler.
 • Hopi, The Zone’da yer alan keyifli etkinlik alanında canlı yayınlar yaparak Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un geniş kitlelere ulaşmasına aracılık etti. Her gün gerçekleşen yayınlara eşlik edenler arasında ise Ayşe Boyner, Ceylan Atınç, Elvin Levinler, Özgür Uysal, Yekta Kopan ve Zafer Yılmaz gibi isimler yer alıyordu. Hafta boyunca tasarımcılarla gerçekleştirilen röportajlar ve canlı yayınlar toplamda 11 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya ve 22 milyon etkileşime erişti.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Cilt Bakım Resmi Sponsoru Bioderma; her defile öncesinde ve sonrasında modellerin cilt temizliğini ve bakımlarını üstlenerek moda dünyasının yanındaydı. İkonik şişesi ve pembe kapağı ile kült bir ürün olan Sensibio H2O; toplam 18 defilede makyaj artistlerinin ve modellerin vazgeçilmezi oldu.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi Saç Tasarım Sponsoru L’Oréal Professionnel, 100’ü aşkın kuaförüyle toplam 23 defilenin saç uygulamasını L’Oréal Professionnel ürünleriyle gerçekleştirdi.
 • Zorlu Center içinde kurulan dev ekranda AVM ziyaretçileri, günün defile ve sunumlarını canlı olarak izleme fırsatı buldular.
 • Etkinlik destekçilerinden DHL, etkinliğin satış ayağını destekleyen The Core Istanbul’da İHKİB Etkinlikler Komitesi Başkanı Cem Altan, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi ve DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu GMY Boğaç Özsan’ın konuşmacı olarak yer aldığı DHL Talk Workshop’u gerçekleştirildi. Aynı zamanda The Core Istanbul’a katılan tasarımcılar ve markalara destek vermek için, belirlenen üç firmaya DHL tarafından 500 Euro’luk ücretsiz gönderi hakkı verildi.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi tedarikçilerinden M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı  ile toplam 18 defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere yüzlerce ürün uygulandı.
 • DUKAN Sağlıklı Atıştırmalık Ürünleri, The Zone alanında ve kulislerde yer alan köşelerinde tüm ürün çeşitlerinden toplam 5.000 adet ikram etti.
 •  Etkinlik boyunca katılımcılara, 4.000 kutu Red Bull ile hazırlanan özel tarifli kokteyller ikram edildi. Ayrıca Zone alanındaki DJ kabininde günün belirli saatlerinde Red Bull DJ’leri Aksak, Can Ayverdi, DJ Yakuza, Orkun Bozdemir ve Jamie S&Macellan performans sergilediler.
 •  9.000 adet cam şişe Damla Su ile 7.000 adet cam şişe Damla soda dağıtıldı.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Brand Who tasarımı       t-shirtleri ile etkinlik alanındaydı.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Reebok ayakkabıları ile etkinlik alanındaydı. Ayrıca Reebok Classic, Mercedes- Benz presents Sudi Etuz Sonbahar/Kış 2018 defilesinde, Always Classic Koleksiyonu’nda yer alan sneakerlarıyla moda tutkunlarını selamladı.
 • Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 6.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 24 adet Mercedes-Benz C-Serisi’nden oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.
 • Bu sezon  üçüncü defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un, etkinlik sponsorlarının tanıtım standartlarına ev sahipliği yapan ve misafirlerin alana girişlerini düzenleyen  Zone alanı, toplam 1200 metrekare, basın mensuplarının rahatça çalışabilmesi için düzenlenen “Press Lounge” ise toplam 300 metrekare büyüklüğündeydi.
 • 1000 metrekarelik alanda kurulan, oturarak toplam 672 kişi kapasiteli, 28 metre uzunluğundaki Runway alanında 17 defile ve 1 seminer gerçekleştirildi. 300 metrekarelik alana sahip, 280 kişi oturarak ya da 400 kişi ayakta kapasiteli Studio alanı ise toplam 10 mini defile ve sunuma ev sahipliği yaptı.
 • Etkinlik alanı 300 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 4.500 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştılar.

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Hopi, Laboratoire BIODERMA, L’Oréal Professionnel, Samsung Galaxy S9, Yapı Kredi, Zorlu Center ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin resmi sponsorluğunda DHL ile M.A.C Cosmetics’in destekleriyle ve tedarikçi sponsorlar Brand Who, Damla, Dukan Sağlıklı Atıştırmalık Ürünleri ve Red Bull’un katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine websitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

İletişim:

L’Appart PR

mbfwi@lappartpr.com

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

http://mbfwistanbul.com/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/MBFWIstanbul

https://www.instagram.com/mbfwistanbul/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR/KIŞ 2018 KATILIMCI TASARIMCILARI AÇIKLIYOR

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen, Türkiye’nin tek uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 11. sezon olma özelliğini taşıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, on birinci sezonunda sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürecek. Bu sezon Türk marka ve tasarımcıların yanı sıra Mercedes-Benz’in moda değişim programı çerçevesinde Gürcü moda markası Atelier Kikala, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda olacak.

Uluslararası moda takvimi doğrultusunda her sene iki kere düzenlenen etkinlik, marka ve tasarımcılara gerek koleksiyon sunumları, gerekse Türk ve uluslararası satın alma sorumlularına hitap eden satış etkinlikleri ile 360 derecelik bir platform sağlıyor ve Türkiye’de tasarımın ve hazır giyimin global ölçekte konumlandırılmasına katkıda bulunuyor. On birinci sezonda ayrıca Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, uluslararası moda basınından temsilcileri İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında ASLI FİLİNTA, BAHAR KORÇAN, BELMA ÖZDEMİR, BRAND WHO, CİHAN NACAR, ÇİĞDEM AKIN, DENİZ BERDAN, EMRE ERDEMOĞLU, EXQUISE, GÖKHAN YAVAŞ, İPEK ARNAS, LUG VON SIGA, MEHMET KORKMAZ, MEHTAP ELAIDI, MELTEM OZBEK, MERCEDES-BENZ PRESENTS ATELIER KIKALA, MERCEDES-BENZ PRESENTS SUDI ETUZ, MERT ERKAN, MIIN BY KADİR KILIÇ, MURAT AYTULUM, NEW GEN BY IMA, NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖZLEM ERKAN, ÖZLEM KAYA, RAŞİT BAĞZIBAĞLI, ST. NIAN, ŞİYAR AKBOĞA, TUBA ERGİN, TUVANAM, URUN  ve ZEYNEP TOSUN yer alıyor.

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Hopi, Laboratoire BIODERMA, L’Oréal Professionnel, Samsung Galaxy S9, Yapı Kredi, Zorlu Center ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin resmi sponsorluğunda DHL ile M.A.C Cosmetics’in destekleriyle ve tedarikçi sponsorlar Damla, Dukan Diet ve Red Bull’un katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik alanında 50Mbps hızında internet mevcuttur. Dizüstü bilgisayarlarınızı getirerek rahatlıkla alanda çalışabilirsiniz.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine websitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

 

İletişim:

L’Appart PR

mbfwi@lappartpr.com

 

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

http://mbfwistanbul.com/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/MBFWIstanbul

https://www.instagram.com/mbfwistanbul/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR/KIŞ 2017 SEZONU SONA ERDİ

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR/KIŞ 2017 SEZONU SONA ERDİ 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Grand Pera’da gerçekleştirildi. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılıp, trendleri takip ederek, satın alma seçeneklerini değerlendirdiler.

Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan film gösterimlerine zengin bir programla dokuzuncu sezona veda eden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan satır başları:

 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bu sezon ilk defa Beyoğlu’nda bulunan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşti. Etkinlik alanını oluşturan Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sahnesi, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle toplam 3.500 m2’lik bir alan ile MBFW’ye ev sahipliği yaptı. Tarihi Cercle D’Orient binasında gerçekleşen defilelerin her biri 364, sunumların her biri ise yaklaşık 500  davetliyi ağırladılar.
 • Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, bu sezon DB Berdan’ın defilesini “Mercedes-Benz presents Deniz Berdan” ismiyle sundu. Ayrıca marka bünyesindeki şehir hayatına hitap eden kompakt otomobiller “smart fortwo” ve “smart forfour”, DB Berdan tasarımlarıyla giydirilerek hafta boyunca Mercedes-Benz Lounge’da sergilendiler.
 • Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 5.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 20 adet “smart forfour”dan oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.
 • Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.
 • Seçili marka ve tasarımcılar, “Shop@MBFWI” başlığı altında pop-up mağazalarla hafta boyunca Grand Pera bünyesinde MBFWI davetlileriyle buluştular.
 • Fashion in Motion” film gösterimleri, Elle dergisi Genel Yayın Yönetmeni Işın Görmüş, Türkiye’nin stil ikonlarından Derin Mermerci ve tasarımcı Zeynep Tosun küratörlüğünde bir araya getirilen filmler, Cinemo sinema salonlarında gösterildi.
 • Her gün ortalama 4.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 16.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.
 • Etkinlik alanı 400 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 4.500 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştılar.
 • Etkinlik haftasında basın mensuplarını ağırlayan “Press Lounge” alanı 300 m2’lik bir alana yayılıyordu.
 • Yapı Kredi Private Banking, Zone alanında yer alan Private Lounge’da misafirlerini ağırladı ve ünlü tasarımcılara Tilt Brush deneyimi yaşattı.
 • P&G, GÜÇ’lü kadınların platformu Kadınlar Bilir ve Pantene markalarıyla MBFWI’de yer aldı. Backstage alanında saç kategorisi sponsoru Pantene ile mankenlere saç bakımı yaparken, ünlü marka yüzleri The Zone ve Backstage alanlarından gerçekleştirdikleri röportaj ve canlı yayınlarla moda haftası ruhunu kitlelerle paylaştılar.
 • Nikki Beach Bodrum, hafta boyunca “Tribal Fashion” konsepti, çadır ikonu ve DJ performanslarıyla MBFWI davetlilerine keyifli anlar yaşattı.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi tedarikçilerinden M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı  ile toplam 10’dan fazla defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere toplam yüzlerce ürün uygulandı.
 • Etkinlik destekçilerinden Damla Su, hafta boyunca toplam  7000 şişe Doğal Kaynak Suyu, 5000 şişe de Damla Doğal Maden Suyu servis etti.
 • Arçelik, 16 adet Arçelik LED TV ile MBFWI’nin teknoloji tedarikçisiydi.
 • Etkinlik destekçilerinden Brand Who, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi için 300 adet t-shirt tasarladı.

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar Grand Pera,  P&G, Yapı Kredi Private Banking ile tedarikçi sponsorlar Arçelik, Brand Who, Damla, M.A.C Cosmetics ve Nikki Beach’in katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine websitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

İletişim:
L’Appart

mbfwi@lappartpr.com

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

twitter.com/MBFWIstanbul

www.youtube.com/mbfashionweek

instagram.com/mbfwistanbul/

facebook.com/fashionweek/

snapchat.com/mbfwistanbul

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL, SONBAHAR/KIŞ 2017 KOLEKSİYONLARI İÇİN TARİH VE MEKAN BİLGİLERİNİ AÇIKLADI.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi’nde bulunan tarihi Cercle d’Orient binasını kapsayan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan film gösterimlerine zengin bir programla dokuzuncu sezonunu karşılamaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, dokuzuncu sezonunda  sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürecek. Uluslararası moda takvimi doğrultusunda her sene iki kere düzenlenen etkinlik, marka ve tasarımcılara gerek koleksiyon sunumları, gerekse son tüketiciye hitap eden satış etkinlikleri ile 360 derecelik bir platform sağlıyor ve Türkiye’de tasarımın ve hazır giyimin global ölçekte konumlandırılmasına katkıda bulunuyor. Bu doğrultuda, sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer alıyor. Ayrıca seçili marka ve tasarımcılar, pop-up mağazalarla moda haftasından başlayarak bir ay boyunca Grand Pera bünyesinde son tüketici ile buluşma fırsatı yakalayacaklar. “Fashion in Motion” seçkisi ise, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul küratörlüğünde bir araya getirilen moda filmlerini etkinlik davetlileriyle buluşturacak.  Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benzi  bu sezon Türk moda sektörünün sıradışı tasarımcı markalarından DB BERDAN’ın  Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents DB BERDAN” adıyla sunacak. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler. Bu sezon da etkinlik fotoğraflarında Getty Images’ın, videolarında da InDigital’in imzası olacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES’, BRAND WHO, BURÇE BEKREK, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CEREN OCAK, CIGDEM AKIN, CİHAN NACAR, GÜLÇİN ÇENGEL, MEHTAP ELAİDİ, Mercedes-Benz Presents           DB BERDAN, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NEW GEN , NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN               ,ÖZLEM SÜER, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., TUBA ERGİN ve TUVANAM yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar Grand Pera,  P&G, Yapı Kredi Private Banking ile tedarikçi sponsorlar Arçelik, Brand Who, Damla ve M.A.C Cosmetics’in katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

# # #

İletişim:

L’Appart

mbfwi@lappartpr.com

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

twitter.com/MBFWIstanbul

instagram.com/mbfwistanbul/

facebook.com/fwistanbul/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL İLKBAHAR/YAZ 2017 SEZONU

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 sezonu 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için global ölçekte moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılıp, trendleri takip ederek, satın alma seçeneklerini değerlendirdiler. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonlarını yerli ve yabancı satın alma sorumluları ile buluşturarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core Istanbul da kapılarını 12-13 Ekim tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezin’de yapıldı. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirdiler. Bu sezon da etkinlik fotoğraflarında Getty Images’ın, videolarında da InDigital’in imzası vardı.

 Sayılarla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan satır başları:

 • Bu sezon  ilk defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un, etkinlik sponsorlarının tanıtım standartlarına ev sahipliği yapan ve misafirlerin alana girişlerini düzenleyen  Zone alanı, toplam 1200 metrekare büyüklüğündeydi.
 • Basın mensuplarının rahatça çalışabilmesi için düzenlenen “Press Lounge”, toplam 300 metrekare büyüklüğündeydi.
 • 1000 metrekarelik alanda kurulan, 700 kişi oturarak ve 150 kişi ayakta olmak üzere toplam 850 kişi kapasiteli, 27 metre uzunluğundaki Runway alanında 13 defile gerçekleştirildi. 300 metrekarelik alana sahip, 250 kişi oturarak ve 50 kişi ayakta olmak üzere toplam 300 kişi kapasiteli Studio alanı ise toplam 16 mini defile ve sunuma ev sahipliği yaptı.
 • Bu sene etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz’in destekleyerek sunduğu “Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan” adı altında gerçekleşen “Toz” koleksiyonu sergisi, hafta boyunca MBFWI alanında yer alarak davetlileri ağırladı.
 • Her gün ortalama 5.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 25.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.
 • Bu yıl 5. Kez kapılarını açan The Core Istanbul’u, 300’den fazla yabancı satın alma sorumlusu ziyaret ederek toplam 27 marka ve 26 tasarımcının İllbahar/Yaz 2016 koleksiyonlarını keşfettiler.
 • Etkinlik alanı 300 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 4.500 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştılar.
 • Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, hafta boyunca 4000’den fazla misafirini Mercedes-Benz Lounge’da ağırladı. Ayrıca Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.
 • Yapı Kredi Private Banking, Zone alanında yer alan Private Lounge’da misafirlerini ağırladı ve ünlü tasarımcılara Tilt Brush deneyimi yaşattı. Her gün bir tasarımcı ile Yapı Kredi Private Lounge alanında röportajlar gerçekleştirildi.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi sponsorlarından M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı  ile toplam 20’den fazla defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere toplam yüzlerce ürün uygulandı.
 • Etkinlik destekçilerinden S. Pellegrino, hafta boyunca toplam  5000 şişe S. Pellegrino, 5000 şişe de Acqua Panna servis etti.
 • Etkinlik destekçilerinden Brand Who, InStyle dergisi işbirliğiyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi için 300 adet t-shirt tasarladı.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Nike ayakkabıları ile etkinlik alanındaydı.
 • Defile, sunum ve diğer etkinliklere katılanlar arasında Hadise Açıkgöz, Dick Advocaat, Sinan Akçıl, Duygu Akdeniz, Deniz Akkaya, Ali Aksöz, Aslışah Alkoçlar, Yasemin Allen, Pınar Altuğ, Serkan Altunorak, Volkan Atik, Abdullah Avcı, Sedef Avcı, Ezgi Baran, Aslı Bayraktaroğlu, Deniz Berdan, Rose Bertram, Merve Boluğur, Müge Boz, Melissa Von Faber Castell, Meltem Cumbul, Ceylan Çapa, Banu Çarmıklı, Nebahat Çehre, Zeynep Demirel, Başak Dizer, Aslı Ekşioğlu, Maria Eliyeşil, Hazar Ergüçlü, Burcu Esmersoy, Göksel, Elif Gönlüm, Feryal Gülman, Rula Habbab, Camile von Habsburg, Acun Ilıcalı, Bade İşçil, Derya Karagülle, Hazal Kaya, Seray Kaya, Özlem Kaymaz, Tara Kaymaz, Abdullah Kiğılı, Nevbahar Koç, Ayşe Kucuroğlu, Begüm Kütük, Chloe Loughnan, Derin Mermerci, Emel Müftüoğlu, Pascal Nouma, Sinan Öncel, Erkan Özarman, Seçkin Piriler, Işıl Reçber, Eliz Sakuçoğlu, Ivana Sert, Öykü Serter, Tanem Sivar, Edwina Sponza, Şeyma Subaşı, Gülriz Sururi, Tülin Şahin, Demet Şener, Hikmet Tanrıverdi, Eda Taşpınar Özge Ulusoy, Tuba Ünsal, Gonca Vuslateri, Gregory van Der Wiel, Ahu Yağtu, Ali Yıldırım, Ahmet Nazif Zorlu gibi isimler bulunuyordu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar DHL, M.A.C Cosmetics, Yapı Kredi Private Banking, mekan sponsorları Zorlu Center ve Zorlu PSM ile  tedarikçi sponsorlar Brand Who, Nike ve S. Pellegrino’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bir IMG Fashion organizasyonudur.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine websitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL RESMİ TAKVİMİNİ AÇIKLIYOR

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonları 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için global ölçekte moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılacak, trendleri takip edecek ve satın alma seçeneklerini değerlendirecekler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un sekizinci sezonunda, uzun bir aradan sonra yeniden İstanbul’da koleksiyonlarını sergilemeye hazırlanan Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Bahar Korçan, Dilek Hanif, Lug Von Siga (Gül Ağış), Özgür Masur, Özlem Kaya gibi Türk modasının önde gelen isimleri dikkat çekiyor. Geçtiğimiz sezonun ardından bu sezon da Bora Aksu İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonuyla, DICE KAYEK ise Istanbul Moda Akademisi ile gerçekleştireceği moda konuşması ile etkinlikte yer alacaklar. Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz ise, bu sezon Türk moda sektörünün en değerli isimlerinden, İstanbul’un moda haftasına kavuşmasının mimarlarından, öncü tasarımcı Bahar Korçan’ın “Toz” koleksiyonunu, “Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan” adıyla sunacak. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonlarını yerli ve yabancı satın alma sorumluları ile buluşturarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core Istanbul da kapılarını 12-13 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de açacak. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler. Bu sezon da etkinlik fotoğraflarında Getty Images’ın, videolarında da InDigital’in imzası olacak.

Etkinlik resmi takvimini ekte bulabilirsiniz.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında AFFFAIR, ARZU KAPROL, ASLIALEV, ATIL KUTOĞLU, AYŞE DENİZ YEĞİN, BASHAQUES’, BELMA ÖZDEMİR,  BORA AKSU, BRAND WHO, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CİHAN NACAR, ÇİĞDEM AKIN, DB BERDAN, DERYA AÇIKGÖZ, DICE KAYEK, DİLEK HANİF, DOĞAY CAN, KİĞILI, LES BENJAMINS, LUG VON SIGA, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, MERCEDES-BENZ CELEBRATES BAHAR KORÇAN, MERT ERKAN, MİİN, MUDO, MURAT AYTULUM, NEW GEN, ÖZGÜR MASUR, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, RAŞİT BAĞZIBAĞLI, SELMA ÇİLEK, SELMA STATE, SUDI ETUZ ve TUBA ERGİN yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar DHL, M.A.C Cosmetics, Yapı Kredi Private Banking, mekan sponsorları Zorlu Center ve Zorlu PSM ile  tedarikçi sponsorlar Brand Who, Nike ve S. Pellegrino’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bir IMG Fashion organizasyonudur.

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL İLKBAHAR/YAZ 2017 KOLEKSİYONLARINI SUNACAK OLAN İSİMLERİ AÇIKLIYOR

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonları 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için global ölçekte moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılacak, trendleri takip edecek ve satın alma seçeneklerini değerlendirecekler.

Etkinliğin resmi takviminde 35’den fazla marka ve tasarımcı dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında AFFFAIR, ARZU KAPROL, ASLIALEV, ATIL KUTOĞLU, AYŞE DENİZ YEĞİN, BASHAQUES’, BELMA ÖZDEMİR,  BRAND WHO, BORA AKSU, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CİHAN NACAR, ÇİĞDEM AKIN, DB BERDAN, DERYA AÇIKGÖZ, DİLEK HANİF, DICE KAYEK, DOĞAY CAN, KİĞILI, LES BENJAMINS, LUG VON SIGA, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, MERCEDES-BENZ CELEBRATES BAHAR KORÇAN, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, MİİN, MUDO, NEW GEN, ÖZGÜR MASUR, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, RAŞİT BAĞZIBAĞLI, SELMA ÇİLEK, SELMA STATE, SUDI ETUZ, TUBA ERGİN yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar DHL, M.A.C Cosmetics, Yapı Kredi Private Banking, mekan sponsorları Zorlu Center ve Zorlu PSM ile  tedarikçi sponsor Brand Who, Nike ve S.Pellegrino’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bir IMG Fashion organizasyonudur.

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL, İLKBAHAR/YAZ 2017 KOLEKSİYONLARI İÇİN TARİH VE MEKAN BİLGİLERİNİ AÇIKLADI.

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL, İLKBAHAR/YAZ 2017 KOLEKSİYONLARI İÇİN TARİH VE MEKAN BİLGİLERİNİ AÇIKLADI.

IMG Fashion, İlkbahar/Yaz 2017 defilelerinin gerçekleşeceği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un tarihlerini resmi olarak açıkladı. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)’de gerçekleşecek.

İlkbahar/Yaz 2017 sezonu ile sekizinci sezonunu gerçekleştirecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Türkiye’nin en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürüyor. Her yıl Mart ve Ekim aylarında, uluslararası moda takvimi doğrultusunda düzenlenen etkinlik, her sezon uluslararası basın ve satın alma sorumlularını İstanbul’da buluşturarak Türk tasarım gücünün global ölçekte ses getirmesini hedefliyor.

Marka ve tasarımcıların koleksiyonlarını satın alma sorumlularıyla buluşturarak etkinliğin ticari konumunu destekleyen The Core Istanbul ise yurt içinden ve 40 ülkeden 300’ün üzerinde satın alma sorumlusunu ağırlamaya hazırlıyor. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Atik, The Core Istanbul’un önemini “Marka ve tasarımcılarımızın küresel alıcılarla buluşma noktası haline dönüşen The Core İstanbul, artık rüştünü ispatladı. MBFWI kapsamında düzenlenen bu organizasyon ile önümüzdeki 5 yılda hazır giyim ihracatımızda ilave 500 milyon dolarlık artış hedefliyoruz. The Core Istanbul, hazır giyim ihracatçıları olarak 2023 hedeflerimize ulaşmamızda her geçen sezon gücüne güç katan bir lokomotif niteliğinde” cümleleriyle özetledi.

Bu sezon Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), kuruluşunun 10. Yılını MBFWI kapsamında sürpriz etkinliklerle kutlayacak. MTD Başkanı moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, konu ile ilgili düşüncelerini “Türkiye’nin halihazırda sahip olduğu güçlü tekstil endüstrisini tasarım süreci ile taçlandırmasında Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurulması önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Moda tasarımcılarının bireysel çabaların ötesine geçerek bir bütünlük içinde hareket etmesinde büyük rol oynayan ve Türkiye’de moda kültürünün oluşmasında itici güç konumunda yer alan MTD’nin, Türkiye’nin en önemli uluslararası moda etkinliği MBFWI’de 10. Yılını kutlamasını, Türkiye’de moda sektörünün birlik olması açısından çok değerli buluyorum.” sözleriyle destekledi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul moda direktörü Banu Bölen, etkinliğin 8. Sezonu ile ilgili düşüncelerini “IMG Fashion’un moda alanında uluslararası tecrübesi ile Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra, Yapı Kredi Private Banking, DHL, M.A.C Cosmetics gibi çok uluslu markaların resmi sponsorluğu ve Zorlu Center ile Zorlu PSM’in mekan sponsorluğuyla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon da moda ve tasarımın buluşma noktası olacak. Geçtiğimiz sezonu, uluslararası ölçekte Türkiye’yi başarıyla temsil eden isimlerin de katılımıyla tamamlamıştık, bu sezon da sürpriz isimler ve etkinliklerle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u modanın çekim merkezi olarak konumlandırmayı sürdüreceğiz.” sözleriyle dile getirdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bir IMG Fashion organizasyonudur.