MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL / March 19-22, 2019
title image

NAZ BY RUFAT ISMAYIL

NAZ BY RUFAT ISMAYIL

Designers

Rufat İsmayil 2000 Yılında Azerbeycan Best Model olarak moda dünyasına ilk adımını attı.

Yurt dışında Almanya, Amsterdam’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’de saygın moda şirketleri arasında yer alan Vakko’da eğitim aldı.

2015-2016 yılında Milano Moda haftasında Afffair markası ile yer verilen ilk Türk  ve Azeri modacı olma ünvanını aldı. Ali Bahtiyar ile birlikte 2014 yılında kurdukları Afffair markası ile Türkiye, Azerbeycan ve Avrupa’da birçok celebrity ile çalışma imkanı buldular. Rufat İsmayil olarak kişisel tasarımları Türkiye, Avruoa ve Azerbeycan’da ünlü isimler tarafından tercih edilen tasarımcı, ilk sezon koleksiyonunu Naz by Rufat İsmayil olarak, farklı bir konseptte moda dünyasına sunuyor. 2016 yıllarında Florance, Dubai ve Tahran’da ses getiren defile ve organizasyonlara imza atan Rufat İsmayil, yurt dışında hem Azerbeycan hemde Türkiye’nin uluslararası moda elçisi haline gelmiştir.

Modaya farklı bakış tarzıyla son yılların en başarılı ve konuşulan isimleri arasında yer alan Rufat by İsmayil, kadın ve erkek giyiminde genel olarak abartıdan uzak kullanılabilir şıklığı ve rahatlığı ön planda tutuyor. Ünlü tasarımcı Rufat İsmayil,Afffair markasında sonra bu kez Naz by Rufat İsmayil olarak 2018 SS ile Mercedez Benz Fashion Week İstanbul kapsamında  moda severler ile buluşacak.