MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL / March 19-22, 2019
title image

MEHTAP ELAİDİ

MEHTAP ELAİDİ

Designers

Mehtap Elaidi studied Business at Bogazici University after her graduation from Robert College.  In 2000, she opened her first  atelier/shop at Nisantasi. In a short time, her trendy along with experimental cuts became the brand’s trademark.

By 2003, started to show her collections at Londra Pure, Paris Pret-a Porter fashion fairs. From that time till now, Elaidi and Mehtap Elaidi collections are sold in 19 countries, Kuwait, Italy, China, Korea, France, 45 different sales points. In Turkey, both collections are sold in Gizia Gate, Galeries Lafayette, WePublic, Brandroom and Midnight Express.

Mehtap Elaidi is also acting as the president of Turkish Fashion Designers Association for 5 years and is actively working in various operations of the Association.

 

Mehtap Elaidi İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılı Nisan ayında çocukluk hayalini gerçekleştirmek üzere Teşvikiye’de atölye/mağaza konseptindeki Elaidi mağazasını açtı.

Genelden farklı olarak trendleri takip etmek yerine, uyarlamayı ve kendi kuplarını oluşturmayı tercih ettiği tasarımlarıyla kısa sürede sadık bir müşteri kitlesi edindi. 2003 yılında Londra Pure , Paris Pret-a Porter showlarına katılmaya başladı. Buradan hareketle bugüne kadar aralıksız katılmaya devam ettiği yurtdışı fuarlarında edindiği tecrübeler ve sağladığı bağlantılarla, 19 ülkede, 45 ayrı noktada satışa sunmuştur.

Yurtiçinde Elaidi’nin kendi profilinin devamı niteliğinde görülebilecek anlayış ve bakış açısına sahip firmalarla işbirlikleri sağlanarak markanın daha geniş kitlelere hitap etmesi sağlanmaktadır. Elaidi ve Mehtap Elaidi ürünleri Türkiye’de Gizia Gate, Galeries Lafayette, WePublic, Brandroom ve Midnight Express mağazalarında satılmaktadır.

Markanın kurucusu olan Mehtap Elaidi, 5 yıldır Moda tasarımcıları derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.