MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL / March 19-22, 2019


Stockists Details
 • Turkey :
 • Global :

EMRE ERDEMOĞLU

Emre Erdemoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerini yüksek lisans eğitimiyle sağlamlaştıran başarılı tasarımcı Haliç Üniversitesi’nde eğitim vermeye başladı. Bir çok üniversitede seminer ve söyleşilere katıldı. İlk Koleksiyonu “Sandık Lekesi” ile EİB Moda Tasarım Yarışması’nda 2.lik ödülü aldı. Bunun üzerine ulusal ve uluslararası bir çok yarışmada ödüller aldı. Ardından İtalya’ya davet edilen tasarımcı ilk defilesini İtalya’da gerçekleştirdi. Yurt içi ve dışında çeşitli fuar ve organizasyonlarda bir fiil yer alan Erdemoğlu “Pitti İmagine Uomo” erkek moda fuarında son 7 sezondur koleksiyonlarını sergilemektedir.

2010 yılında İtalya’da 5. defilesini gerçekleştiren Emre Erdemoğlu son koleksiyonuyla “MOST CREATIVE COLLECTION” ödülüne layık görüldü. Aynı yıl “Emre Erdemoğlu” markasını kurdu. Çeşitli firmalara danışmanlık yapan Erdemoğlu kendi adını taşıyan markasını, “İstanbul Fashion Incube” bünyesinde satışa sundu.

2014 A/W “Clark Gable” koleksiyonu ile sağlam bir çıkış yakalayan başarılı tasarımcı Vogue İtalya’nın dikkatini çekerek, Turkish Leather Brand ile ortak bir projede buluştu. Vogue dergisi için 8 sayfalık özel bir moda çekimi gerçekleştiren Erdemoğlu, bu özel koleksiyon için Ocak Ayında İtalya’nın Floransa şehrinde özel bir davetle koleksiyon lansmanını gerçekleştirdi.

2009-2018 yılları arasında çok sayıda tekstil firması için ‘Tasarım Danışmanlığı’ yaptı.2016 / 2017 Yılları arasında hazırladığı koleksiyonlarını Berlin Fashion Week de sunarak moda kariyerinde ciddi bir çıkış yakalayan tasarımcı bu yıl İtalya-Med Moda organizasyonunda ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülüne layık görüldü.

Son koleksiyonu 'Kurşun Asker'i İstanbul Fashion Week 'de sunan başarılı tasarımcı,Mart ayında 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor.


Collection Info

''ONU ALMA BENİ AL'' Emre Erdemoğlu 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonunda geçmiş, gelecek ve an arasındaki ilişkide,duygu, hayal ve gerçeklikler ekseninde,Aşkın sonsuz gücü ile perçinlenen ‟ONU ALMA BENİ AL” temasını vurguluyoruz. Sezen Aksu'dan ilham alınarak hayata geçirilen koleksiyonumuz, özellikle aşka olan inancımızın yok olduğu bu süreçte, bizi bekleyen geleceğe karşı optimist bir tavır takınıyor. Emre Erdemoğlu 2019/2020 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda Sezen Aksu şarkılarını ve portresini koleksiyonuna işlemiştir.Tüm detaylarda Sezen Aksu portresini grafiksel bir dille yorumlamış, şarkı sözlerini koleksiyona enjekte etmiştir. Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işleyen tasarımcı, bu sezon da hayranı olduğu sanatçıyı farklı bir anlatım şekliyle siz moda severlere sunuluyor. Dramatize edilmeyen gerçekliğe, geleceğin abartısız, kaygıdan uzak tasvirlerine, yansımalarına ve her türlü görsel anlatımlarına odaklandığımız Emre Erdemoğlu erkek giyim koleksiyonunda öne çıkan detaylardan bahsedelim. Proporsiyonlarda vurguladığımız yeniliklerimiz, özellikle giyildiğinde farkını hissettiren yeni kuplar ile klasik erkek giyimi dinamik bir tavır kazanıyor. Şıklık ve güven kavramları arasındaki güçlü bağdan ödün vermiyor. Yenilikçi bir sezon olarak tanımlayabileceğimiz koleksiyonda, daha bütüncül bir yapıyla birbirini tamamlayan look’lar, her bir parçası ile özgürleşen kaliteli ürün grupları, kumaş seçiminden formlarına kadar her alanda nitelikli detaylar ile hazırlanan koleksiyonumuz, görsel zenginliği, çok yönlülüğü, farklı alternatifleri ve seçenekleri barındırıyor. 70'ler retro akımının sokak stiliyle birleştirildiği koleksiyonda, oversize formda kabanlar, print desenli gömlekler,tel kırma nakışlı ceketler,parçaboya kadife takımlar ,uçuşan trençkotlar ,lila rengi uzun el örmesi kemerler koleksiyonda sıkça karşılaştığımız detaylar arasında yer alıyor. Deneysel tavırla yaratılan detaylar ile bütünleşen zamansız klasik yorumlar, geleneksel tavrı yeniden algılama fırsatı veriyor. Sıcak ve soğuk renklerin bir arada sunulduğu iki kutuplu koleksiyonu daha da çarpıcı ve eğlenceli hale getiriyor. ‟Street Fashion” anlayışıyla geliştirilen yeni tek parça ürün nitelikleri ile oyuncu bir kişilik kazandırdığımız takım anlayışı, bu sezon her zamanki fitlerimizle beraber yeni fit önerilerini de içinde barındıracak şekilde tasarlandı. Ve geniş çaplı, uzun soluklu bir dinamizmi Emre Erdemoğlu erkeğine katıyor. Özel apreli kumaşlardan hazırlanan koleksiyon, İtalyan stiline yeni bir soluk getirme iddiasını güçlendiriyor. Farklı fitlerde yüksek bel kesimlerle geliştirdiğimiz pantolonlar, geniş omuzlu bol siluetli ceketler ve yuvarlatılmış omuzlu çalışmalar, önerileri ve tasvirleri genişletiyor. Daha genç ve daha çarpıcı siluet yaratma ustalığına konsantre olduğumuz bu sezonda, özel dikiş teknikleri yarı terzi işçiliklerle geleceğe dönük iyimser tavrı ortaya koyuyor.


Brand Name: Emre Erdemoğlu
Brand Segments:
Products Groups:
Price Range: min - max
Sales Contact
 • Name: Tuğba Kara
 • Position: Tasarım Asistanı
 • Phone: 905379489647
 • E-Mail: tugbaakraa@gmail.com
Press Contact
 • Name: Serhat Şengül
 • Phone: 905353260260
Company Details
 • Company Name : Emre Erdemoğlu
 • Website : https://www.emreerdemoglu.com
 • Email : info@emreerdemoglu.com
 • Phone : 905331632177

 • Address
  Halide Edip Adıvar Mahallesi Kutlubey Sokak No:97/97 Tünel Plaza A Blok 30 Numara Şişli Bomonti

Social Media