MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL / March 19-22, 2019

MBFWI Sonbahar/Kış 2019-20

SONBAHAR/ KIŞ  2019

19-22 MART 2019

ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

İSTANBUL, TÜRKİYE

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, moda tasarımcıları ve markaları ulusal ve uluslararası medya, satın alma yetkilileri ve fikir liderleri ile bir araya getiren Türkiye’nin tek moda platformudur.

MBFWI global deneyime sahip kadrosuyla tasarımcıların sunum ve defilelerine prodüksiyon, sergileme, uluslararası pazarlama gibi destekler vererek yerel ve global bilinilirlik ve iş geliştirme konusunda  katkı sağlamaktadır.

NETWORK

MBFWI, her geçen gün güçlenerek büyüyen bu platformu, tasarımcı ve hazır giyim markalarının uluslararası medya, satın alma ekipleri ve tüketici ile buluşmalarını sağlamaktır.

Moda endüstrisinin moda haftaları ile sınırlı kalmadığının bilinciyle, 365 güne yayılan etkinlik, genç tasarımcı destek programları, dijital kampanyalar ve benzeri çalışmalarla tasarımcıların ticari hedeflerine ulaşma ve markalaşma süreçlerine destek vermeyi ilke edinmiştir. Bu kapsamda MBFWI, global moda endüstrisinin önde gelen basın, PR şirketleri ve alıcılarını İstanbul’a davet ederek Türk marka ve tasarımcılarına güçlü bir destek vermektedir .

İŞBİRLİKLERİ

MBFWI tasarımcılar, moda markaları ve sponsorları arasında işbirliklerine fırsat yaratan bir platform.

 

MBFWI katılımcısı olan ve ortak vizyonu paylaşan tasarımcı, hazır giyim markaları ve sponsorlarla fark yaratan işbirliklerinin oluşturulmasına motivasyon yaratmaktadır.

İki ya da üç farklı tasarımcının karma sunumları, güçlü bir hazır giyim markası için genç bir tasarımcının kapsül koleksiyonu gibi alternatif sunum ve defilelere de gerçekleşmesine katkı sağlanmaktadır. Bu kapsamda MBFWI, global moda endüstrisinin önde gelen kurum, marka ve kuruluşlarıyla yakın temasta çalışarak her markaya özel etkin işbirliği olanakları sağlayan projeler gerçekleştirmektedir.

GLOBAL ERİŞİM

 • Tasarımcılara ve moda endüstrisinin üst düzey yetkilileri ile buluşma, ticari bağlantı kurma ve iş geliştirme olanaklarının sağlanması
 • Markaların yerel ve küresel izleyici ile buluşması
 • Koleksiyonların uluslararası standartlara göre düzenlenmiş bir alanda sunulması
 • Koleksiyonlarınızın etkinliğin sosyal ve dijital mecralarında yer almasıyla, global endüstriye ulaşması

PRODÜKSİYON

MBFWI’a katılan tasarımcılar uluslararası standartlarda kurulmuş defile alanı ve mekan düzenlemelerine sahip olmaktadır. Sunulan servisler ana hatlarıyla şunlardır:

 

 • Tasarımcıların ihtiyaçlarına göre kullanılabilecek farklı boyut ve prodüksiyon imkanlarına sahip defile alanları
 • 3 farklı mekan opsiyonu: Runway /Mini Runway / Studio
 • Her farklı mekan için model desteği ( detaylar seçici kurul sürecinden sonra açıklanacaktır. )
 • Koleksiyonları “Studio” alanında enstellasyon veya defile benzeri biçimlerde sunabilme imkanı
 • Tüm temel teknik malzeme ve prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılayan defile ve sunum alanı
 • Verimli akış hedefli hazırlanan zaman çizelgeleri
 • Uluslararası deneyime sahip MBFWI prodüksiyon ekibi ile çalışarak fark yaratacak bir defile sunma imkanı
 • Genel çerçevesi tanımlanmış ve defile standartlarına uygun giydirme alanı (quickchange)
 • Defile alanında farklı seçeneklere imkan sağlayan değişken düzenleme, konfigürasyon ve kapasite imkanı
 • Dünya standartlarında ışık düzenlemesi yapılmış saç makyaj hazırlık alanları

DAVETLİ YÖNETİMİ

MBFWI, tüm katılımcı tasarımcıların düzgün ve iyi organize edilmiş bir defile sunabilmesi için gerekli her türlü imkanı sağlamayı hedeflemektedir.

Buna göre, her tasarımcı, oturma düzeni, kayıt, PR ve basın yönetimi dahil olmak üzere Davetli Sorumlusu ile bir arada çalışacaktır. Davetli/Oturma Düzeni sorumlusu PR ajansları ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıların yanı sıra defile günü de oturma düzeninin yürütülmesi konusunda ekibi ile birlikte destek verecektir.

VIP Ağırlama

-VIP davetlilerine özel kişiler atanarak mekanda en rahat biçimde ağırlanmaları hedeflenmektedir.

-MBFWI, iletişim danışmanlık şirketinizle beraber defilenize katılacak bu özel konukların otomobil/gelişte karşılanması, kulis ziyaretlerine ve kendilerine ayrılan sıraya oturmalarına refakat edecektir.  Talep edildiği takdirde ek bir güvenlik görevlisi de görevlendirilebilir.

MEDYA İLİŞKİLERİ

MBFWI sektördeki önemli uluslararası, yerel ve bölgesel basın mensupları ve satın almacıların dikkatini İstanbul’a çekmenin yanı sıra, global bir basın listesine etkinlik bilgi ve görsellerini ulaştırmaktadır.

Görevli Basın

-Her defile ve sunumun mümkün olan en kapsamlı şekilde kayda alınabilmesi için, akışı takip eden fotoğrafçı ve kameramanlar davetlilerden önce mekan içerisinde kendileri için ayrılan yerlerini alacaktır.

-Fotoğraf ve video ekiplerinin kendilerine ayrılan özel alana yerleşimi, “özel yerleşim ekibi” tarafından sağlanacaktır.

MEKANLAR  | RUNWAY

*672 kişi oturma düzeni

MEKANLAR | STUDIO | MINIRUNWAY

*240 kişi oturma düzeni

400 kişi ayakta

MEKANLAR | STUDIO

*Enstellasyon ve Sunum alanı

SPONSORLUK

MBFWI tarafından hazır giyim markalarına sunulan teknolojik ve modern imkanlar sponsorlarımızın desteği ile mümkün olmaktadır. Ancak organizasyon çatısının oluşturulması kadar, sizlerin de sponsor desteği ile defile ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerektiğinin bilinciyle en doğru sponsor yönetimi konusunda destek vermeye hazırız.

Etkinlik ve Tasarımcı Sponsorlarının sektör ve rekabet durumuna özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizerek, gerçekleştirdiğiniz tüm görüşmeler ile ilgili tarafımızı bilgilendirmeniz gerektiğini önemle belirtmek isteriz.

BİR SONRAKİ ADIM

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar l Kış 2019’a gösterdiğiniz ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

MBFWI’da yer almak isteyen tüm tasarımcı ve hazır giyim markaları Başvuru Formu’nu doldurmalıdır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz:

mbfwi@tsmistanbul.com

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul etkinliği kapsamında bütün tasarımcıların ve hazır giyim markalarının, MBFWI seçici kuruluna sunum yapmaları gerekmektedir.

Başvuru değerlendirme aşamasını takiben sunum tarihleri sizlerle paylaşılacaktır.